سایت رسمی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات راهسازی تهران

نسخه آزمایشی

سيداحمد حسيني: لوازم يدکي از فروشگاه‌هاي اينترنتي داراي پروانه کسب خريداري شود

سيد احمد حسيني، رئيس اتحاديه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم يدکي خودرو و ماشين آلات تهران ضمن اشاره به مشکلات عديده ناشي از فروش اينترنتي قطعات يدکي داراي مجوز از اتحاديه کسب و کارهاي مجازي براي صنف توليدکنندگان قطعات يدکي اظهار داشت: خوشبختانه با پيگيري هاي اتحاديه‌های صنفی، کد اینماد به اين اتحاديه‌ها اختصاص يافت و از ابتداي سال جاري اشخاص داراي پروانه کسب از اتحاديه صنف قطعات يدکي، مي‌توانند با دريافت کد نماد بدون اخذ پروانه کسب از اتحاديه کسب و کارهاي مجازي، اقدام به فروش اينترنتي قطعات يدکي نمايند.

وي در توصيه‌اي به مصرف کنندگان تاکيد کرد: از فروشگاه‌هاي داراي پروانه کسب از اتحاديه صنف قطعات يدکي خودرو تهران يا شهرستان‌هاي مربوطه اقدام به خريد قطعه نمايند و افزود: بدين ترتيب در صورت معيوب بودن قطعات و بروز هر ايراد و مشکلي امکان پاسخگويي به خريداران وجود دارد. اين در حالي است که اتحاديه کسب و کارهاي مجازي همچنان به فعاليت خود ادامه مي‌دهند و مشکلاتي را براي صنوف ايجاد نموده‌اند.

رئيس اتحاديه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم يدکي خودرو و ماشين آلات تهران در خصوص چالش‌هايي که فروشگاه‌هاي خارج از حيطه نظارت اتحاديه صنف لوازم يدکي براي مصرف کنندگان ايجاد مي‌کنند، گفت: اين فروشگاه‌ها بدون اينکه واحد صنفي باشند و نظارت درستي بر آنها وجود داشته باشد، اقدام به اخذ پروانه کسب از اتحاديه کشوري کسب و کارهاي مجازي نموده‌اند و بسياري از مشکلاتي که امروز در عرصه فروش مجازي انواع کالاها از جمله قطعات يدکي شاهد هستيم؛ به دليل فقدان نظارت است.

حسيني در پايان در خصوص پيش بيني‌ها نسبت به افزايش قيمت قطعات يدکي ناشي از رشد نرخ ارز در بازار شب عيد خاطرنشان کرد: افزايش قيمت قطعات به عوامل موثر بر قيمت بستگي دارد. عرضه و تقاضا و محدوديت‌هاي واردات مواد اوليه و قطعات يدکي تاثير بسياري بر قيمت قطعات يدکي بازار خواهد داشت و مشکلي نيز براي توليد و تامين بازار در ماه پاياني سال وجود ندارد.

ما در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: 

پرسشنامه اتحادیه در خصوص طرح شناسه کالا: 

مایلم جواب دهم