سایت رسمی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات راهسازی تهران

نسخه آزمایشی

زیرساخت شناسه‌دار کردن لوازم یدکی فراهم نیست

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح شناسه کالا، چالش‌های اجرای این طرح را نیز یادآور شد.
جناب آقای احمد حسینی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران در مورد جمع آوری قطعات و لوازم یدکی بدون شناسه به متن ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» مصوب سال ۱۳۹۲ اشاره و بیان کرد: در این ماده قانونی آمده که شناسایی و رهگیری کالاهای خارجی که با انجام تشریفات قانونی وارد کشور میشوند و همچنین به منظور تشخیص آنها از کالاهای قاچاق یا فاقد مجوزهای لازم از قبیل کالاهای جعلی، تقلبی و غیربهداشتی و غیراستاندارد منوط به ارائه گواهی دریافت شناسه و شناسه رسمی است.
وی در خصوص چالش های اجرای این قانون گفت: چالش نخست اینکه آئین نامه ها و مصوبات بخش مجری، حکم این قانون را توسعه دادند، مشکل دوم عدم تأمین کامل زیرساخت های لازم برای اجرای قانون و مشکل سوم هم انتخاب مسیر نادرست برای اجرای قانون است.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران با بیان اینکه باید بین قانون و اجرا تفکیک قائل شد اظهارکرد: این قانون، قانون بسیار خوبی است اما برای عملیاتی شدن این قانون پیش نیازهایی لازم است که هنوز فراهم نشده است.

منبع خبر: اتاق شفاف

ما در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: 

پرسشنامه اتحادیه در خصوص طرح شناسه کالا: 

مایلم جواب دهم