صفحه نخست   |      اطلاعیه‌ها     |    هیات مدیره اتحادیه     |    پروانه کسب      |      تماس با ما      |

دیگر اخبار اتحادیه

رنج بازار از تقلب

قاسم بخشی یکی از پیش‌کسوتان صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران است که فعالیت جدی خود را از سال 1363 شروع کرده و امروز در بخش قطعات هیدرولیکی و پنوماتیکی فعالیت دارد، او اصلی‌ترین معضل بازار را تقلب می‌داند.

به گزارش « یدکی‌رسانه» قاسم بخشی فعال بازار لوازم یدکی تهران گفت: اتحادیه زیر نظر دولت کار می‌کند اما نباید خود را کارمند دولت دانسته و مردم را فراموش کند. انتظار داریم اعضای اتحادیه از مشکلات صنف آگاه بوده و فعالین صنفی را هنگام عبور از موانع همراهی کند. متاسفانه حال فضای کسب‌و کار خوب نیست و  بازار همچنان از تقلب رنج می‌برد.

قاسم بخشی در خصوص پیشینه خود توضیح داد: از سال 1355 کار خود را با شاگردی شروع کردم. در زمان دفاع مقدس به مدت بیش از دو سال به علت حضور در جبهه از بازار فاصله گرفته اما در سال ۶۳ بعد از عملیات والفجر ۸ به بازار برگشتم و به طور جدی به فعالیت پرداختم و چندین سال به همراه برادرم در قطعات موتورهای دیزلی کار کردم. در حال حاضر در بخش هیدرولیک و پنوماتیک فعال هستم. محصولات ما زیر مجموعه اتحادیه لوازم یدکی خودرو قرار دارد اما علاوه بر رسته راهسازی در حوزه‌های ادوات کشاورزی، ساختمانی، اتوماسیون پرس و حتی کشتیرانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 وی ادامه داد: به دلیل شرایط حاکم بر فضای تولید و وجود مواردی چون نوسان ارز و مسائل اجتماعی به بخش تولید وارد نشدم. در گذشته به ترکیه رفت و آمد داشته و محصول تهیه می‌کردم اما امروز با بالا رفتن قیمت ارز دیگر این امر امکان ‌پذیر نیست. در حال حاضر در داخل  به خرید و فروش قطعات مورد نظر می‌پردازم.

قاسم بخشی فضای کسب‌وکار حاکم بر بازار را اینگونه توصیف کرد: متاسفانه حال فضای کسب‌و کار خوب نیست. تقلب بیشترین صدمه را به بازار می‌زند. فروشنده هایی که با واسطه با شرکت‌های دولتی، شبه دولتی و غیر دولتی در ارتباط هستند با ارائه محصول کم کیفیت با قیمت بالا نه تنها به صنف و بازاریان بلکه به مصرف کننده آسیب می‌رسانند.

این فعال صنفی ادامه داد: در ایران محصولاتی با کیفیت عالی که می‌تواند با نمونه خارجی رقابت کند تولید می‌شود اما ما شاهد درخواست برخی مشتریان و انتظار آن‌ها از کسبه هستیم که محصول به جای نام و برند ایرانی، برند خارجی داشته باشد.

قاسم بخشی گفت: شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که مسیر درست کسب‌و کار با سود اندک همراه است اما در مقابل اگر از روش‌های نادرست استفاده کنی می‌توانی به قول معروف راه صد ساله را در یک شب طی کنی. فروشنده صنفی جنس را با قیمت مشخص از تولید کننده خریداری کرده و با کمترین سود به فروش می‌رساند ولی افرادی در بازار هستند که جنس چینی را به نام اروپایی با سود بسیار زیاد می‌فروشند.

وی از تعدد قیمت در بازار گلایه کرد و افزود: متاسفانه در بازار شاهد قیمت‌های متعدد برای یک محصول هستیم. این مسئله نه تنها به مصرف کننده آسیب رسانده بلکه به آبرو و اعتبار فعال صنفی نیز خدشه وارد می‌کند.

این فعال صنفی به رعایت اخلاق تاکید کرده و بیان داشت: چندین سال پیش برای باز کردن حساب صندوق قائم اقدام کردم. متصدی امر رفتار ناشایستی داشت. هنگام خروج مرحوم آقای قاسمیه با خوش‌رویی سعی در حل مشکل کرد. ما ارتباط کاری با یکدیگر نداشتیم اما بنده هر روز قبل از رفتن به سر کار از جلوی مغازه ایشان عبور کرده و سلام می‌کردم چرا که معتقد هستم  افراد با اخلاق قابل احترام بوده و باید قدرشان را در صنف بدانیم. متاسفانه امروزه شاهد کاهش این گروه از دوستان هستیم.

قاسم بخشی در خصوص اتحادیه لوازم یدکی خودرو تهران یادآور شد: خوشبختانه هیئت مدیره جدید سعی دارد که از حالت سنتی به سمت کار سیستماتیک حرکت کند اما نباید فراموش کنیم که حفظ مودت در صنف از اوجب واجبات است. انتظار داریم اعضای اتحادیه در بازار رفت و آمد داشته و ارتباط صنفی را حفظ کنند. ما خواهان آن هستیم که تنها در مواقع انتخابات شاهد حضور این عزیزان نبوده و در طول سال نیز آنها را در بازار ببینیم. حفظ ارتباط صنفی و افزایش مودت بسیار مهم بوده و باید مسیر مصالحه و حل اختلاف درون صنفی را جدی بگیریم.

وی خاطرنشان شد: اعضای اتحادیه باید از مشکلات و موانع فعالان صنفی در بازار آگاه باشند و نظر فعالین صنفی را جویا شوند. انتظار داریم اعضای افتخاری با هدف کمک به مصرف کننده و فعال صنفی در اتحادیه حاضر شوند و این حضور را فرصتی برای منفعت طلبی خود تلقی نکنند.

قاسم بخشی تصریح کرد: اتحادیه زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت که یک سازمان دولتی است فعالیت می‌کند اما نباید خود را کارمند دولت دانسته و مردم را فراموش کند. توقع داریم اعضای اتحادیه به مردم و فعالین صنفی توجه داشته و به منفعت طلبی فکر نکند.

قاسم بخشی، فعال صنفی در بازار لوازم یدکی در پایان گفت: از روابط عمومی اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران انتظار داریم در بازار بیشتر حضور یابند. اطلاع از نظر فعالین صنفی و آگاهی از وضعیت پاساژه‌ها و بازار از توقعات ما است.

» هیات مدیره اتحادیه:

     سیداحمد حسینی  – ریاست اتحادیه

     ناصر سبزیان  – نائب رئیس اول اتحادیه

     سید احمد طباطبایی – نائب رئیس دوم اتحادیه

     افشین اصغرزاده – دبیر هیات مدیره

     سیدامیراحمد نواب کاشانی – خزانه‌دار اتحادیه

     اکبرپناهی‌پور – عضو هیات مدیره

     محمدرضا ملاکی – عضو هیات مدیره

» راه‌های ارتباطی با اتحادیه

      شماره تماس اتحادیه: 02177530301

      سامانه پیغام‌گیر روابط عمومی: 02177604850

      ایمیل: INFO@YADAKI.ORG

      ارتباط با تحریریه یدکی‌رسانه: 02136915842

      مدیریت روابط عمومی: 02177604850

      کانال تلگرام اتحادیه: YADAKITEHRAN@

      اینستاگرام اتحادیه: YADAKI.TEHRAN@

» پیوندهای مفید
     

     پایگاه اتاق اصناف ایران

     پایگاه اتاق اصناف تهران

     پایگاه اتاق بازرگانی ایران 

     پایگاه خبری قطعات خودرو

     پایگاه خبری وزارت صمت

     پایگاه خبری خانه ملت

 

» کمیسیون‌های تخصصی اتحادیه

     کمیسیون مالیاتی – رئیس: علی اکبر بخشی

     کمیسیون راهبردی – رئیس: امیرحسین صیرفی

     کمیسیون شکایات – رئیس: محمود غائی

     کمیسیون بازرسی – رئیس: احمد عابدین‌زاده

     کمیسیون آموزش – رئیس: علیرضا بزرگ‌زاده

     کمیسیون شوراها – رئیس: ابراهیم کاظم تبریزی

     کمیسیون رفاهی – رئیس: عباس شریفی شندی

     کمیسیون حل اختلاف – رئیس: حیدر کشمیری

     کمیسیون فنی – رئیس: امیر صادق‌پور    

صفحه نخست   |      روابط عمومی     |    هیات مدیره اتحادیه     |    پروانه کسب      |      تماس با ما      |

© کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران می باشد.