سایت رسمی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات راهسازی تهران

نسخه آزمایشی

حمایت و احیای کسب و کارهای اصیل

محمدرضا ملاکی از لزوم حمایت و احیای کسب و کارهای اهل و اصیل می‌گوید
محمدرضا ملاکی عضو هیات مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران در نشست ستاد مرکز مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اتاق اصناف ایران گفت: مادامی که تقاضا وجود دارد و به این تقاضا پاسخ صحیح داده نشود، جایگزین نامناسبی برای آن ایجاد شده و پدیده قاچاق شکل می‌گیرد. وقتی مسیر تجارت ناهموار است و تامین مواد اولیه تولید کالا بیش از یک‌ماه و 45 روز فقط در مسیرهای داخلی زمان‌ می‌برد و تولید کالا بیش از یک ماه زمانبر است و در حوزه بازرگانی که فاجعه است و بیش از سه تا چهار ماه به طول می‌انجامد، طبیعی است که اتفاقات ناخوشایندی در بازار رخ می‌دهد.
عضو هیات مدیره اتحادیه ادامه داد: سال‌ها است که نگاه ما سلبی بوده و در خواست ما در سال‌های گذشته بر این بوده که ستاد حمایت از کسب و کارهای اهل و اصیل تشکیل شود اما شرایط به مرحله‌ای رسیده است که نیازمند ستاد احیای کسب و کارهای اهل و اصیل هستیم و اگر این روند ادامه پیدا کند باید در مراسم تدفین کسب و کارهای اهل و اصیل شرکت کنیم.
ملاکی با اشاره به وضعیت بازار تاکید کرد: نگاه سلبی دیگر پاسخگو نیست و متاسفانه ذهنیت خوبی در بازار شکل نگرفته و نیازمند حمایت از کسب و کارها در این خصوص هستیم تا بازار بتواند با شرایط پیش آمده پاسخگوی تقاضا در سطح کشور باشد

ما در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: 

پرسشنامه اتحادیه در خصوص طرح شناسه کالا: 

مایلم جواب دهم